sobota, 27 grudnia 2014

Dlaczego Fantastyka ?


Czemu fantastyka zdobywa serca młodego pokolenia i nie tylko? Czemu coraz więcej osób zagłębia się w baśniowy świat ? 


Odpowiedzi może być tyle, ile osób, które zetkną się z pytaniem. Niektórzy wybiorą ciekawe słownictwo- inni dynamikę akcji. Lecz według mnie stwierdzeniem, które jak najdogłębniej odda emocje i wrażenia większości czytelników jest : "znudzenie życiem codziennym". Powieści fantasy oferują nam nieprawdopodobne zasoby przygody ! Co więcej, każdy znajdzie coś dla siebie - delikatne, romantyczne opowieści romantic fantasy, skierowane głównie do Czytelniczek, jak i pełne krwi i bijatyk powieści z działu heroic fantasy - przeznaczonych przede wszystkim dla Panów. Monotonia dnia codziennego zostaje zastąpiona pełnym napięcia życiem bohatera - pełnym magii, ryzyka, i niezapomnianych chwil. 

Ponadto tekst często jest pisany językiem pięknym, lecz nie skomplikowanym co bardzo podoba się młodzieży, która zamiast katować się lekturami szkolnymi wybiera bardziej przystępną, pociągającą fantastykę.

Zetknąłem się ze stwierdzeniem, że czytelnik posiada co najmniej dwa życia - pierwszym jest codzienne, ziemskie istnienie, drugim natomiast jest żywot bohatera obecnie czytanej lektury.

Jakie są wasze opinie na dany temat? Czym kierowaliście się wybierając dział z książkami fantasy w księgarni? Komentujcie !  

Puszka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz